Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Manevi Rehberlik

Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Manevi Rehberlik Biriminde;

1 Manevi Rehber , 1 infaz Koruma Memuru görev yapmaktadır.

 

manevi3 manevi4

 

 

Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda Adalet Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında 03.12.2019 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü gereğince; Hükümlü/Tutuklulara Din hizmetleri, din eğitimi, manevi danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri sunulması, toplumda suç işleme oranının azaltılması ve yeniden suç işlenmesinin önlenmesi ile tutuklu ve hükümlülerin, dini ve ahlaki duygularını geliştirerek yeniden topluma kazandırılması amacıyla manevi danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri sürdürülmektedir.

 

Kurumda Görevlendirilen Müftülük Personelinin Görev ve Yükümlülükler

 

Tutuklu hükümlü ve yükümlüler ile Denetimli Serbestlik müdürlüklerine müracaat etmiş gönüllü olan mağdurlara Kur’an-ı Kerim ve hafızlık eğitimi ile dini ve ahlaki eğitim vermek, bu konulardaki yanlış bilgileri düzeltmek, dini gün, hafta ve ayların anlamına uygun program, konferans ve seminer gibi etkinlikler düzenlemek, dini vecibelerin yerine getirilmesine rehberlik etmek ve ayrıca kişilerin manevi ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı bireysel ve/veya gruba yönelik manevi rehberlik hizmetleri sunmak.

 

Manevi rehberlik faaliyetleri kapsamında kurumlarda verilecek olan derslerin konu seçimlerini, hedef kitlenin özellikleri ile dini gün gece hafta ay ve ilgili müfredat programı planını dikkate alarak hazırlayıp müftülük ve kurum idaresine sunmak.

 

Kurumlarda uygulanan eğitim ve iyileştirme programlarının planlanmasına sorumluluk alanları dâhilinde ve kurum idarelerince gerekli görülen durumlarda katkı sağlamak.

 

Kurum kütüphanelerinde bulunan veya kurumlara yeni gelen dini içerikli yayınları inceleyerek ilgili kurullara görüş bildirmek.

Manevi Rehberlik

Adres

Gümüştarla Köyü - Organize Sanayi Bölgesi - Erzincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Merkez/Erzincan 24002

Telefon

Telefon : (0446) 251 11 92

Faks: (0446) 251 11 93

E-Posta

erzincan.acikisaretadalet.gov.tr