Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Isı Merkezi

Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Isı Merkezi Biriminde;

1 Teknisyen, 1 Teknisyen Yardımcısı, 1 İnfaz Koruma Memuru görev yapmaktadır.

 

ısımerkezi1 ısımerkezi2 ısımerkezi3

 

Kurumumuz Lojmanları, Jandarma Karakol Binası, Ziyaret Kabul Binası, T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna ısınma ve sıcak suyunu 24 saat merkezi ısıtma sistemiyle sağlayan, doğalgaz ile 3 adet Viesman kazandan oluşan bir sistem doğrultusunda çalışan, kapalı bir alana sahip tesistir.

 

Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Hükümlülerine günlük 9 saat sıcak su belirlenen kota ölçüsünde verilmektedir.

 

ısımerkezi4 ısımerkezi5 ısımerkezi6

 

Isı Merkezinin günlük, haftalık, aylık bakım kontrol işlemleri ilgili personelce titizlikle takip edilmektedir.

 

Isı Merkezimizde çevre dostu yakıtlar kullanılmaktadır.(Doğal Gaz, Güneş Enerjisi)

Sistemden ve diğer sebeplerden kaynaklı arıza ve sorunlara anında müdahale ederek kurumumuz teknik servisince giderilemeyecek boyuttaki arızalar için ilgili yetkili servis ile irtibata geçilmektedir.

 

Isı merkezindeki kazanların su eksiltme limitleri, hararet vs. teknik limitlerin normal değerlerde olup olmadığı sürekli takip edip, herhangi bir olumsuzluğa mahal verilmeden ilgili teknik personel tarafından gereken yapılmaktadır.

 

Isı merkezindeki su sızıntıları ve kaçakları ile ilgili sorunlar anında giderilip, doğal gaz kaçağı ve sızıntısı olup olmadığı konusunda zaman zaman teknik yardım alınarak ısı merkezi ve mutfaktaki doğal gaz kaçağı ölçümü yapılmaktadır.

 

Kurumumuz su ihtiyacını kendi artezyeninden karşılamaktadır. Su depolarının periyodik temizliği düzenli olarak yapılmaktadır. Depolarda muhafaza edilen içme suları mikrop ve bakterilere karşı düzenli ve kontrollü bir şekilde klor katılarak sağlıklı bir şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından içme suyumuz kontrol edilerek aylık su analizi yapılmaktadır.

 

Isı Merkezi

Adres

Gümüştarla Köyü - Organize Sanayi Bölgesi - Erzincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Merkez/Erzincan 24002

Telefon

Telefon : (0446) 251 11 92

Faks: (0446) 251 11 93

E-Posta

erzincan.acikisaretadalet.gov.tr