Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Eğitim Birimi

Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Eğitim Biriminde;

1 Öğretmen, 1 İnfaz Koruma Memuru görev yapmaktadır.

1,Kütüphane, 4 derslik, 1 bilgisayar Sınıfı, 1 Çok Amaçlı Salon( Sinema, Konferans, Sunum vb.) mevcuttur

eğitim4  eğitim6

Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda eğitim ve öğretim faaliyetleri sürdürülmektedir.

 

Hükümlü/ Tutukluların eğitim düzeyleri yükselmiş, insanları seven ve insan haklarına saygı duyan, vatan ve millet sevgisi aşılanmış, kendileri ve aileleriyle barışık üretken birer fert olarak topluma kazandırmak amacıyla tüm Ceza İnfaz Kurumu personeli olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

İş ve Meslek Eğitimi Programları:

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü/ tutukluların eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında çeşitli mesleki kurslar ( Arıcılık, Hijyen, Etek Dikim, Erkek Pantolon Dikim, Hüsnühat, Beyzbol, Filografi, İş Güvenliği ve İş Sağlığı, Amigurumi(Bez bebek yapımı), Seracılık, Ahşap Boyama, Şiş Örgü, Ney, Futbol, Kuaför, Bilgisayar, Elektrik, Süt Hayvancılığı Yetiştiriciliği, Ağaç Budama vb. gibi ) düzenlenmiştir. Bu kurslara iyi halli olup talep eden hükümlü/ tutuklulardan İdare ve Gözlem Kurulumuzun uygun gördüğü kursiyerler katılabilmektedir.

 

Açık Öğretim Okulları Programları:

 

Hükümlü/Tutuklular eğitim durumlarına göre uygun olan Açık Öğretim Kurumlarına kayıt olmaları için teşvik edilirler. Durumu uygun olan hükümlü ve tutukluların Açık öğretim okullarına kayıtları yapılmaktadır. Ayrıca bu okullara devam eden öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenlenmektedir.

 

Örgün Eğitim Hizmetleri:

 

Kurumumuzda bulunup da çeşitli örgün eğitim kurumlarında kayıtlı olan öğrencilerin mağdur edilmeden eğitimlerine devam edebilmeleri için gerekli yazışmalar yapılmaktadır. Ayrıca gerekli rehberlik hizmetleri sağlanmaktadır.

 

Sosyal-kültürel faaliyetler:

 

Konferans

Önemli gün ve haftaların anlam ve önemine ilişkin, ayrıca uyuşturucu madde, uyku bozukluğu, organ bağışı vb. konferanslar il bünyesindeki kurum, kuruluş ve STK işbirliği içerisinde devamlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bilgi yarışması

Belirli aralıklarda Eğitim birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Konser

Belirli aralıklarda Eğitim birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Münazara

Belirli aralıklarda Eğitim birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Müzik-folklor kursları

Milli Eğitim ve Halk Eğitim İşbirliği Çerçevesinde devam etmekte olan kurslar dışında kurumumuzda bulunan müzik aletleri kullanılarak, Eğitimli Hükümlü ve tutuklulardan oluşturduğumuz Ekiplerle Odalarda Müzik ve Folklor faaliyetleri devam etmektedir. 

Satranç-dama

Belirli aralıklarda Eğitim birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sergi

Kurumumuzda bulunan eğitim atölyelerinde üretilen el sanatları ürünleri çeşitli sergi salonlarında belirli aralıklarla sergilenmektedir.

Sinema

Kurumumuzun sinema salonunda düzenli olarak eğitim birimi tarafından vizyon filmleri temin edilerek gerçekleştirilmektedir.

Tiyatro

İlimizdeki İmkânlar dâhilinde Eğitim birimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tören-anma günleri

Yıl içerisinde takvimde belirtilen tarihlerde fiziki koşullar el verdiği ölçüde faaliyetlerin gerçekleştirilmesine çalışılmaktadır.

 

 

Merkezi Yayın Sistemi:

 

Kurumumuz merkezi yayın sisteminden her gün saat 20.30 – 23.30 arasında sinema filmi gösterimi yapılmaktadır.

 

Sportif Faaliyetlerimiz:

 

Kurumumuz halı sahasında ve kapalı spor salonunda devamlı olarak sportif faaliyetler devam etmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla basketbol, futbol, voleybol ve badminton gibi kurslarımız düzenlenmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla hükümlü tutuklular arasında sportif turnuvalar düzenlenmektedir.

 

İşbirliği Yapılan Sivil Toplum Kuruluşları

 

İlimizde bulunan STK ve diğer kurum kuruluşlarla irtibat halinde kurumumuzda uygulanabilir koşullarda çeşitli ortak faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Bu doğrultuda işbirliği yapılan kurum ve kuruluşlarla ( Sosyal Yrd. Vakfı, Ticaret Odası Başkanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü, Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Belediyesi, AFAD, İl Kültür Müdürlüğü, Erzincan İl Halk Kütüphanesi, İl Gençlik ve Spor Md. İl Emniyet Müdürlüğü, İŞKUR, vb. ) çeşitli konularda (kayıt ücretleri, hammadde temini, teknik destek, rehberlik hizmetleri, kurslar, konferanslar, tiyatro, konser, proje… vb.) ortak faaliyetler yürütülmektedir.

Eğitim Birimi

Adres

Gümüştarla Köyü - Organize Sanayi Bölgesi - Erzincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Erzincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Merkez/Erzincan 24002

Telefon

Telefon : (0446) 251 11 92

Faks: (0446) 251 11 93

E-Posta

erzincan.acikisaretadalet.gov.tr